NC Home
A.net/NC
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
HOT Chocolate
December 6th 2021 2505 Empire Dr, Winston-Salem, North Carolina, 27103, United States
Report
Block
6 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2014 - (2 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2018 - (1 articles)
2019 - (1 articles)
2021 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2018 Results - HOT Chocolate
Dec 8th 2018, 1:32am
Search
2018 Results - HOT Chocolate
Published by
JDL Fast Track
Dec 8th 2018, 1:32am
Comments
Attached Documents
HOT Chocolate PDF Results
Posted 12/08/2018 (114 downloads)
H.O.T. Chocolate Meet (High Octane Track) - Dec 7, 2018
JDL Fast Track
« Filter Results by Team: »
A.C. Reynolds
Ashe County
Davie County
East Wilkes
Green Hope
Millennium Charter Academy
North Lincoln
North Stokes
Northwood
Patrick County
Southern Lee
St Stephens
Watauga
West Davidson
West Stokes
Men:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cotton, Chandler
12
Southern Lee
6.62
1
10
2
Lockley, Tanoah
11
Southern Lee
6.69
1
8
3
Vernon, Garrett
11
East Wilkes
6.88
1
6
4
Hicks, William
11
West Stokes
7.01
1
5
5
COX, Matthew
12
Green Hope
7.01
2
4
6
Hancock, Lee
11
Southern Lee
7.04
2
3
7
Lyons, Kristian
10
Davie County
7.13
2
2
8
Joseph, Mervin
11
Green Hope
7.16
2
1
10
Manaloto, Kent
12
Ashe County
7.17
2
9
Sutton, Ryker
11
North Lincoln
7.17
2
11
Morgan, Kane
9
A.C. Reynolds
7.18
6
12
Ledezma, Andreas
12
Ashe County
7.22
3
13
Laycock, Harley
11
West Stokes
7.22
3
14
Madden, Calvin
11
A.C. Reynolds
7.27
4
15
Lingerfelt, Drew
11
West Davidson
7.32
4
15
Miller, Elijah
10
Northwood
7.32
1
17
Hunter, Tyler
12
West Stokes
7.34
5
18
Griffith, Samuel
10
Northwood
7.50
1
19
Hunt, Cameron
12
West Davidson
7.54
4
20
Chipman, Bryce
12
East Wilkes
7.62
3
21
Tomforde, Ryan
9
Green Hope
7.64
6
22
Gaspar, Miguel
9
Ashe County
7.66
4
23
Cate, Casey
10
North Lincoln
7.66
3
24
Houser, Gavin
10
North Lincoln
7.68
2
25
Betancourt, Jacob
10
Patrick County
7.68
5
26
Sparks, Benjamin
10
East Wilkes
7.71
3
27
Lyons, Eli
9
Watauga
7.72
4
28
Williams, Malaki
9
Southern Lee
7.72
3
29
Crowell, Jonny
10
Patrick County
7.72
6
30
Warstler, Joshua
10
West Davidson
7.76
4
31
Thompson, Blake
10
East Wilkes
7.78
5
32
Pennington, Ethan
10
Ashe County
7.80
5
33
Howell, Caeden
11
East Wilkes
7.81
4
34
Drake, Evan
11
North Lincoln
7.82
4
35
Mosby, Carter
11
A.C. Reynolds
7.84
6
36
McCall, Jake
10
Northwood
7.86
2
37
Guinan, Patrick
9
Green Hope
7.86
5
38
Moore, Jeffrey
9
Patrick County
7.90
6
39
Louya, Preston
9
West Davidson
7.97
5
40
Bynum, Ethan
10
Northwood
8.37
1
41
Chavez Galicia, Juan P
9
A.C. Reynolds
8.37
5
42
Robertson, Houston
10
West Stokes
8.45
5
43
Stewart, Baylor R.
10
Davie County
9.73
6
Boles, James
9
Davie County
DNS
6
Civiletti, Noah
9
Northwood
DNS
1
Womack, Mekhi
10
Southern Lee
DNS
3
Wilson, Arin
11
A.C. Reynolds
DNS
3
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hardin, Josh
11
Ashe County
35.68
1
10
2
Ward, Jalen
12
North Lincoln
38.19
1
8
3
Brady, Samuel
11
North Lincoln
38.37
1
6
4
Cotton, Chandler
12
Southern Lee
38.61
1
5
5
Hicks, William
11
West Stokes
38.67
2
4
6
COX, Matthew
12
Green Hope
39.41
2
3
7
Foxx, Elijah
11
Southern Lee
39.66
1
2
8
Lingerfelt, Drew
11
West Davidson
39.84
8
1
10
Grimes, Garrett
11
Green Hope
40.30
3
9
Hancock, Lee
11
Southern Lee
40.30
1
11
Williams, Luke
12
Patrick County
40.43
9
12
Graham, Adam
11
A.C. Reynolds
41.05
2
13
Byers, Nick
12
Patrick County
41.33
7
14
Sweeney, Bryce
11
A.C. Reynolds
41.37
3
15
Lyons, Kristian
10
Davie County
41.54
8
16
Miller, Elijah
10
Northwood
41.78
6
17
Hill, Matthew
11
Davie County
41.90
3
18
Jordan, Spencer
10
Green Hope
41.91
2
19
Reyes, David
12
Southern Lee
42.00
2
20
Bowles, Hunter
12
Davie County
42.22
3
21
Hunter, Tyler
12
West Stokes
42.27
8
22
Griffith, Samuel
10
Northwood
42.34
6
23
Tarlenton, Matthew
12
West Davidson
42.45
4
24
Lewis, Brandon
12
West Davidson
42.89
4
25
Rakes, Cody
9
West Stokes
43.30
9
26
Warstler, Joshua
10
West Davidson
43.44
4
27
Copp, Gabriel
11
Northwood
43.46
6
28
Laycock, Harley
11
West Stokes
43.50
4
29
Garofalo, Alexander
10
Green Hope
43.54
7
30
Houser, Gavin
10
North Lincoln
43.69
6
31
Lyons, Eli
9
Watauga
43.83
4
32
Crowell, Jonny
10
Patrick County
43.91
7
33
Gaspar, Miguel
9
Ashe County
44.21
5
34
Kelly, Jack
9
St Stephens
44.24
8
35
Nelson, Eric
10
A.C. Reynolds
44.33
3
36
Hampton, Mathew
9
North Lincoln
44.46
3
37
Sparks, Benjamin
10
East Wilkes
45.03
4
38
Chavez Galicia, Juan P
9
A.C. Reynolds
45.53
7
39
Louya, Cameron
11
West Davidson
46.11
5
40
Donaldson, Elijah
10
Southern Lee
47.02
2
41
Vigus, Aiden
9
Northwood
47.20
6
42
Reep, Cameron
9
North Lincoln
48.25
5
43
Wright, Seth
11
Patrick County
48.31
9
44
Bynum, Ethan
10
Northwood
48.70
7
45
Diggs, Wesley
12
Patrick County
49.15
7
46
Chauncy, Owen
9
A.C. Reynolds
49.58
5
47
Brewer, Brian
10
North Stokes
51.03
6
May, Kellen
12
Davie County
DNS
9
Pritchard, Seth
9
Ashe County
DNS
5
James, Cole
12
Davie County
DNS
8
Vernon, Garrett
11
East Wilkes
DNS
9
Burcham, James
11
East Wilkes
DNS
5
Mens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buie, Benjamin
12
Southern Lee
1:10.25
1
10
2
Lyles, Devin
11
Southern Lee
1:11.70
1
8
3
Ward, Jalen
12
North Lincoln
1:11.82
1
6
4
Crain, Zach
12
A.C. Reynolds
1:12.90
1
5
5
Pegues, Trevon
11
Southern Lee
1:13.71
1
4
6
Gonzalez, Burke
12
Patrick County
1:13.76
1
3
7
Bramson, Ben
10
Green Hope
1:15.17
1
2
8
Troiano, Riley
10
Green Hope
1:15.28
1
1
9
Nguyen, Danh
10
Green Hope
1:16.02
2
10
Pate, Neal
10
Ashe County
1:16.10
1
11
Elvin, Jack
12
Green Hope
1:16.54
3
12
Rohrbach, Brandon
11
Patrick County
1:17.01
3
13
May, Kellen
12
Davie County
1:17.77
2
14
Williams, Eli
9
Davie County
1:21.27
3
15
Copp, Gabriel
11
Northwood
1:23.04
2
16
Morse, Martin
10
Patrick County
1:23.72
2
17
Chauvet, Thibault
11
Southern Lee
1:24.54
2
18
Betancourt, Jacob
10
Patrick County
1:25.21
3
19
Frederick, Dawson
11
North Lincoln
1:25.53
2
20
Studnick, Vojtech
11
Southern Lee
1:25.66
1
21
Hampton, Mathew
9
North Lincoln
1:27.53
2
22
Pritchard, Seth
9
Ashe County
1:28.28
2
23
Smith, Adam
9
Davie County
1:28.67
3
24
Haight, Mathew
10
North Lincoln
1:29.36
3
25
Reyes, Brian
9
Davie County
1:31.14
3
26
Brewer, Brian
10
North Stokes
1:38.47
3
27
Reep, Cameron
9
North Lincoln
1:39.98
2
28
Cruz-Uribe, Pedro
12
St Stephens
1:44.31
3
Marley, Brady
12
East Wilkes
DNS
3
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wiley, Lucas
12
A.C. Reynolds
2:46.52
1
10
2
Lillie, Dwayne
11
A.C. Reynolds
2:46.56
1
8
3
Harper, Grant
12
St Stephens
2:49.52
1
6
4
Watts, Zach
11
West Stokes
2:54.71
3
5
5
Biedrycki, Jared
12
Patrick County
2:54.93
1
4
6
Mathis, Rex
12
West Stokes
2:55.49
3
3
7
Jones, Carter
12
Green Hope
3:00.23
3
2
8
Crawford, Chandler
12
Ashe County
3:01.24
3
1
9
Adkins, Jacob
10
West Stokes
3:05.58
1
10
Magaraci, TJ
12
West Stokes
3:06.37
1
11
Wally, Braxton
10
West Davidson
3:06.49
1
12
Wang, Wenzhuo
12
St Stephens
3:06.67
3
13
Snyder, Dylan
11
Green Hope
3:06.95
1
14
Moutos, Matthew
12
West Stokes
3:07.73
1
15
Davin, Ryan
11
North Lincoln
3:07.83
2
16
Frost, Quentin
9
Davie County
3:11.84
2
17
Hunt, Cameron
12
West Davidson
3:12.62
2
18
McLaughlin, Holden
11
North Lincoln
3:12.81
2
19
Ravichandran, Shyam
11
Green Hope
3:17.54
2
20
Rohrbach, Brandon
11
Patrick County
3:18.31
3
21
Blevins, Trent
10
Ashe County
3:21.45
2
22
Hernandez, Andrew
9
Southern Lee
3:21.86
2
23
Moore, Tristian
10
Patrick County
3:24.09
2
24
Helms, Logan
9
North Lincoln
3:25.64
3
25
Viverette, Mack
9
North Lincoln
3:25.74
2
26
Winchester, Cyrus
9
Davie County
3:25.98
3
27
Holliday, William
11
Northwood
3:29.30
2
28
Roberts, Luke
9
Davie County
3:31.16
2
29
Williams, Jordan
9
Davie County
3:38.46
3
30
Broome, Matthew
10
Northwood
3:45.68
3
31
Hartman, Jacob
9
Northwood
3:52.56
3
Risse, Jason
12
North Lincoln
DNS
1
Byers, Davis
9
Davie County
DNS
2
Johnson, Kyle
10
East Wilkes
DNF
3
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McGlamery, Dalton
12
St Stephens
4:35.75
1
10
2
Baker, Tafton
12
Ashe County
4:36.28
1
8
3
Risse, Jason
12
North Lincoln
4:46.11
1
6
4
Lillie, Dwayne
11
A.C. Reynolds
4:46.56
1
5
5
Wiley, Lucas
12
A.C. Reynolds
4:46.58
1
4
6
Christensen, Tyler
11
St Stephens
4:49.82
1
3
7
Wulfurst, Alex
11
North Lincoln
4:54.17
1
2
8
Dawson, Andy
12
Green Hope
4:56.46
1
1
9
Reynolds, Kristian
10
Patrick County
4:56.82
1
10
Mathis, Rex
12
West Stokes
4:57.17
1
11
Watts, Zach
11
West Stokes
4:59.63
3
12
Holdsclaw, Samauel
9
North Lincoln
5:02.14
1
13
Wiprut, Murdoch
9
A.C. Reynolds
5:04.80
1
14
Pippin, Carter
10
Northwood
5:05.36
1
15
Sbityakov, Luke
9
Green Hope
5:15.33
1
16
Montgomery, Ken
10
Northwood
5:15.53
1
17
Magaraci, TJ
12
West Stokes
5:17.91
2
18
Campbell, Jared
10
North Lincoln
5:23.38
2
19
Walsh, Conner
11
Davie County
5:23.91
2
20
Carter, Noah
10
North Lincoln
5:26.44
2
21
Markus, Asa
10
Watauga
5:27.60
2
22
Brown, Andrew
9
Davie County
5:29.00
2
23
Young, Caleb
9
Davie County
5:29.77
3
24
Roten, Josh
10
Ashe County
5:30.38
2
25
Dubrule, Jack
10
Green Hope
5:37.01
2
26
Markus, Jackson
12
Watauga
5:38.02
2
27
Paul, Dillon
11
Northwood
5:38.09
2
28
Devore, Calvin
9
Millennium Chart
5:41.05
2
29
Festa, Zander
10
North Stokes
5:42.35
2
30
Honea, Nathan
10
A.C. Reynolds
5:42.69
2
31
Kosaraju, Nishad
12
Green Hope
5:44.98
3
32
Howell, Conner
9
Ashe County
5:45.55
2
33
Moore, Tristian
10
Patrick County
5:45.64
2
34
Lewis, Brandon
12
West Davidson
5:49.31
3
35
Solis, Jhosue
9
Davie County
5:49.88
3
36
Allman, Matthew
12
West Davidson
5:53.14
3
37
Schrum, Jacob
10
West Stokes
5:57.23
3
38
Rushin, Micah
9
Watauga
6:00.30
3
39
Gambill, Dalton
12
East Wilkes
6:17.78
3
40
McCaw, Patrick
9
Northwood
6:18.12
3
41
Haskin, Nathaniel
10
Davie County
6:26.16
3
42
Boles, Mason
9
West Stokes
6:59.34
3
43
Marley, Brady
12
East Wilkes
7:04.86
3
Mayen-Romero, Alvaro
10
Southern Lee
DNS
3
Knight, Nathan
10
Southern Lee
DNS
3
Cram, Jordan
10
Southern Lee
DNF
2
Johnson, Kyle
10
East Wilkes
DNS
3
Kepple, Ben
9
A.C. Reynolds
DNS
1
Black, Jackson
9
St Stephens
DNS
3
Mens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lillie, Dwayne
11
A.C. Reynolds
10:27.63
1
10
2
Wiley, Lucas
12
A.C. Reynolds
10:27.65
1
8
3
Ellum, Townes
11
A.C. Reynolds
10:33.09
1
6
4
Levy, Malachi
10
Northwood
10:40.20
1
5
5
McNeil, Thad
12
A.C. Reynolds
10:40.93
1
4
6
Cole, Aidan
10
A.C. Reynolds
10:46.38
1
3
7
Wulfurst, Alex
11
North Lincoln
10:52.57
1
2
8
Henry, Colin
9
Northwood
10:53.27
1
1
9
Dowell, Preston
11
East Wilkes
11:02.05
1
10
Holdsclaw, Samauel
9
North Lincoln
11:18.10
1
11
Brusso, Corban
11
North Lincoln
11:20.12
1
12
Eyerman, Sam
11
Green Hope
11:20.17
1
13
Carter, Noah
10
North Lincoln
11:33.69
1
14
Robertson, Lawson
12
A.C. Reynolds
11:45.71
1
15
Devore, Calvin
9
Millennium Chart
12:16.84
1
16
Festa, Zander
10
North Stokes
12:26.02
1
17
Howell, Conner
9
Ashe County
12:47.53
1
18
Testerman, Lane
12
East Wilkes
12:54.06
1
19
Guzman-Perez, Jesus
9
Davie County
13:16.16
1
Nguyen, Simon
12
Green Hope
DNS
1
Powers, Gabe
9
Ashe County
DNS
1
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Buie, Benjamin
12
Southern Lee
8.07
nwi
1
10
2
Lyles, Devin
11
Southern Lee
8.24
nwi
1
8
3
Grimes, Garrett
11
Green Hope
8.49
nwi
1
6
4
Hill, Matthew
11
Davie County
8.68
nwi
1
5
5
Pegues, Trevon
11
Southern Lee
8.71
nwi
1
4
6
Allen, John
10
Davie County
8.76
nwi
2
3
7
Kidd, Wesley
10
Southern Lee
9.31
nwi
1
2
8
Lewis, Brandon
12
West Davidson
9.56
nwi
2
1
9
Tarlenton, Matthew
12
West Davidson
10.06
nwi
2
10
Louya, Cameron
11
West Davidson
10.38
nwi
2
11
Smith, Adam
9
Davie County
10.78
nwi
2
12
Williams, Eli
9
Davie County
11.00
nwi
2
13
Rector, Grady
11
Ashe County
11.05
nwi
2
Stone, Jonathan
12
Southern Lee
DNS
nwi
1
Lowery, Ashford
10
Davie County
DNF
nwi
2
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cotton, Foxx,
Martin, Lockley
Southern Lee
1:35.60
1
10
2
COX, Grimes,
Jordan, Joseph
Green Hope
1:39.48
1
8
3
Graham, Crain,
Wilson, Madden
A.C. Reynolds
1:41.00
2
6
4
Burcham, Wiles,
Chipman, Vernon
East Wilkes
1:47.98
2
5
Williams, Wright,
Gonzalez, Byers
Patrick County
DQ
2
Hill, Lyons,
Allen, Bowles
Davie County
DNS
1
Penningt, Ledezma,
Waddell, Manaloto
Ashe County
DNS
1
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Pate, Baker,
Waddell, Hardin
Ashe County
3:37.80
1
10
2
Lyles, Pegues,
Martin, Buie
Southern Lee
3:44.32
1
8
3
Joseph, Elvin,
Troiano, Bramson
Green Hope
3:48.93
1
6
4
Crain, Graham,
Nelson, Chauncy
A.C. Reynolds
3:53.49
1
5
Hill, Marks,
Poag, May
Davie County
DNS
1
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Adkins, Watts,
Magaraci, Mathis
West Stokes
8:54.67
1
10
2
Cole, Ellum,
Wiprut, Kepple
A.C. Reynolds
9:15.77
1
8
3
Brooks, Cooke,
Lawrence, Prysiazn
Davie County
9:23.76
1
6
4
Martin, Reyes,
Donaldso, Cram
Southern Lee
9:23.77
1
5
5
Brusso, Campbell,
Carter, Wulfurst
North Lincoln
9:25.19
1
4
6
Crawford, Roten,
Blevins, Pate
Ashe County
9:41.14
1
3
7
Dowell, Testerma,
Wiles, Talley
East Wilkes
10:26.11
1
2
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Carter
12
Ashe County
48-03.00
(508.00m)
2
10
2
Ross, Alex
12
Green Hope
41-02.00
(508.00m)
2
8
3
Kilby, Tanner
12
Ashe County
39-10.00
(508.00m)
2
6
4
Shumate, Mason
12
Ashe County
38-10.00
(508.00m)
2
5
5
Norman, Bishop
12
Davie County
37-01.00
(508.00m)
1
4
6
Miller, Isaac
11
Ashe County
36-05.00
(508.00m)
2
3
7
Glenn, Richard
12
Patrick County
35-03.00
(508.00m)
1
2
8
Williams, Spencer
9
Davie County
33-00.00
(508.00m)
2
1
9
Castro, Ty
10
North Lincoln
32-05.00
(508.00m)
2
10
Hernandez-Lopez, Christi
12
Davie County
30-11.00
(508.00m)
1
11
Denniston, Brandt
11
Ashe County
30-04.00
(508.00m)
2
12
Wright, Joshua
9
Patrick County
29-09.00
(508.00m)
1
13
Poston, Christopher
10
Northwood
29-06.00
(508.00m)
1
14
Thompson, Blake
10
East Wilkes
29-04.00
(508.00m)
2
15
Sutton, Ryker
11
North Lincoln
29-03.00
(508.00m)
2
16
Myers, Alex
11
Davie County
28-11.00
(508.00m)
2
17
Morales Lopez, Oseas
9
North Stokes
28-01.00
(508.00m)
1
18
Rimolt, Ethan
10
Northwood
28-00.00
(508.00m)
1
19
Glanousky, Tyler
11
West Davidson
26-01.00
(508.00m)
1
20
Wally, Braxton
10
West Davidson
26-00.00
(508.00m)
1
21
Griffin, Shawn
11
North Lincoln
25-10.00
(508.00m)
2
22
Lamont, Jack
10
North Lincoln
24-05.00
(508.00m)
2
23
Stanley, Carson
10
North Lincoln
24-04.00
(508.00m)
1
24
Horton, Morgan
9
Patrick County
24-02.00
(508.00m)
1
25
Parker, James
10
Northwood
22-11.00
(508.00m)
1
26
Neff, Davis
10
Northwood
21-07.00
(508.00m)
1
26
Ford, William
12
Northwood
21-07.00
(508.00m)
1
28
Bruner, Andrew
9
West Davidson
18-09.00
(508.00m)
1
Pollard, Paul
11
Davie County
DNS
(--)
2
Douglas, Cedric
11
Southern Lee
DNS
(--)
2
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lockley, Tanoah
11
Southern Lee
5-10.00
(508.00m)
1
10
2
Kaakati, Adam
11
Green Hope
5-08.00
(508.00m)
1
8
3
Poag, Ivan
10
Davie County
5-08.00
(508.00m)
1
6
4
Lewis, Brandon
12
West Davidson
5-04.00
(508.00m)
1
5
5
Rector, Grady
11
Ashe County
5-04.00
(508.00m)
1
4
6
Robertson, Lawson
12
A.C. Reynolds
5-02.00
(508.00m)
1
2.5
6
Cuthrel, Isaiah
11
Davie County
5-02.00
(508.00m)
1
2.5
8
Rakes, Cody
9
West Stokes
5-00.00
(508.00m)
1
1
9
Warstler, Joshua
10
West Davidson
5-00.00
(508.00m)
1
McAllister, Eric
9
North Lincoln
NH
(--)
1
Sweeney, Bryce
11
A.C. Reynolds
NH
(--)
1
Sparks, Benjamin
10
East Wilkes
DNS
(--)
1
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Borlase, Tristan
12
Watauga
12-00.00
(508.00m)
1
10
2
Ciechowski, Kenneth
11
Southern Lee
9-06.00
(508.00m)
1
8
3
Schmerber, Alex
11
North Lincoln
9-06.00
(508.00m)
1
6
4
Bowles, Hunter
12
Davie County
9-00.00
(508.00m)
1
5
5
Coatney, Henry
9
Watauga
9-00.00
(508.00m)
1
4
6
Kidd, Wesley
10
Southern Lee
9-00.00
(508.00m)
1
3
James, Cole
12
Davie County
DNS
(--)
1
Johnson, Trenton
9
Southern Lee
NH
(--)
1
Marks, Lucano
10
Davie County
NH
(--)
1
McCall, Jake
10
Northwood
DNS
(--)
1
Takalo, Logan
10
Green Hope
DNS
(--)
1
Marchiando, Jack
10
Green Hope
DNS
(--)
1
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Blevins, Dustin
12
West Stokes
21-10.25
(508.00m)
nwi
2
10
2
Brady, Samuel
11
North Lincoln
19-04.50
(508.00m)
nwi
2
8
3
Poag, Ivan
10
Davie County
18-10.75
(508.00m)
nwi
2
6
4
Cuthrel, Isaiah
11
Davie County
18-04.00
(508.00m)
nwi
2
4.5
4
Sutton, Ryker
11
North Lincoln
18-04.00
(508.00m)
nwi
2
4.5
6
Waddell, Wesley
12
Ashe County
17-08.75
(508.00m)
nwi
2
3
7
Manaloto, Kent
12
Ashe County
17-05.25
(508.00m)
nwi
2
2
8
Johnson, Dorain
11
A.C. Reynolds
17-02.50
(508.00m)
nwi
2
1
9
Wilson, Arin
11
A.C. Reynolds
15-10.25
(508.00m)
nwi
1
10
Howell, Caeden
11
East Wilkes
15-09.00
(508.00m)
nwi
1
11
Miller, Galen
11
Watauga
15-07.50
(508.00m)
nwi
1
12
Sweeney, Bryce
11
A.C. Reynolds
14-07.25
(508.00m)
nwi
1
13
Civiletti, Noah
9
Northwood
14-06.75
(508.00m)
nwi
2
14
Sparks, Benjamin
10
East Wilkes
14-06.50
(508.00m)
nwi
1
15
Whitesides, Caden
10
East Wilkes
11-01.50
(508.00m)
nwi
1
16
Vigus, Aiden
9
Northwood
10-10.50
(508.00m)
nwi
2
Reyes, Brian
9
Davie County
DNS
(--)
nwi
1
Takalo, Logan
10
Green Hope
DNS
(--)
nwi
1
Vick, Noah
9
Northwood
DNS
(--)
nwi
1
Drummonds, Luke
12
Watauga
DNS
(--)
nwi
1
Gaspar, Miguel
9
Ashe County
FOUL
(--)
nwi
1
Ward, Jalen
12
North Lincoln
DNS
(--)
nwi
2
Lowery, Ashford
10
Davie County
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Blevins, Dustin
12
West Stokes
43-00.50
(508.00m)
nwi
1
10
2
Poag, Ivan
10
Davie County
39-02.50
(508.00m)
nwi
1
8
3
Madden, Calvin
11
A.C. Reynolds
39-01.50
(508.00m)
nwi
1
6
4
Brady, Samuel
11
North Lincoln
38-08.00
(508.00m)
nwi
1
5
5
Johnson, Dorain
11
A.C. Reynolds
38-06.00
(508.00m)
nwi
1
4
6
Jordan, Spencer
10
Green Hope
37-00.75
(508.00m)
nwi
1
3
7
Sutton, Ryker
11
North Lincoln
35-08.00
(508.00m)
nwi
1
2
8
Manaloto, Kent
12
Ashe County
35-05.00
(508.00m)
nwi
1
1
9
Rector, Grady
11
Ashe County
35-02.00
(508.00m)
nwi
1
10
Miller, Galen
11
Watauga
32-10.00
(508.00m)
nwi
1
11
Cuthrel, Isaiah
11
Davie County
32-08.50
(508.00m)
nwi
1
Drummonds, Luke
12
Watauga
DNS
(--)
nwi
1
Stone, Jonathan
12
Southern Lee
DNS
(--)
nwi
1
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kintner, Clara
11
A.C. Reynolds
7.56
1
10
2
Wilson, Sevanna
12
St Stephens
7.88
2
8
3
Fairchild, Gracie
11
Ashe County
7.89
1
6
4
Mayner, Ania
10
North Lincoln
7.91
1
5
5
Troiano, Hope
9
Green Hope
7.98
1
4
6
Moore, Aaryanna
12
Southern Lee
8.02
2
3
7
Chilton, Abby
11
Davie County
8.03
2
2
8
Kinnaman, Miranda
9
Watauga
8.23
5
1
10
Smith, Julionna
9
A.C. Reynolds
8.24
5
11
Hilliard, Taylor
10
Davie County
8.24
2
9
Sprague, Mary Louise
12
Watauga
8.24
3
12
Whitehead-Price, Baile
11
Watauga
8.25
3
13
Neel, Kalyanne
11
A.C. Reynolds
8.28
4
14
Blakely, Shay
12
West Stokes
8.38
2
15
Somers, Kaylin
12
North Lincoln
8.41
1
16
Wisley, Nyallah
9
Davie County
8.43
5
17
Rigsbee, Liv
10
Northwood
8.60
1
18
Campbell, Aiyanah
12
Green Hope
8.63
5
19
Dickerhoof, Hannah
9
Southern Lee
8.71
3
20
Frick, Trinity
9
Northwood
8.74
2
21
Draper, Sally
11
Northwood
8.75
1
22
Soares, Luanna
11
Green Hope
8.81
2
23
Wallis, Aubrey
11
East Wilkes
8.81
4
24
Smithey, Aubrianna
12
East Wilkes
8.86
3
25
Sims, Lauren
9
Green Hope
8.88
4
26
Dollar, Ashley
10
Ashe County
8.92
4
27
Lee, Jasmine
9
Southern Lee
8.93
3
28
Hennessey, Ella
9
Northwood
9.00
2
29
Demary, Ireyona
11
North Lincoln
9.03
4
30
Bassett, Julia
11
Ashe County
9.04
3
31
Johnson, Sarah
12
Green Hope
9.10
5
32
Brooks, Bentley
9
Northwood
9.22
3
33
Russell, Keli
9
East Wilkes
9.57
4
34
Terry, Lillian
10
Patrick County
9.74
5
35
Martin, Haley
10
East Wilkes
9.86
4
Copeland, Essence
9
A.C. Reynolds
DNS
1
Tritt, DeeAnna
9
Davie County
DNS
5
Gonzalez, Jennifer
9
Davie County
DNS
4
Boyles, Alesia
10
West Stokes
DNS
3
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brintle, Katie
11
Millennium Chart
45.80
1
10
2
Mayner, Ania
10
North Lincoln
45.86
1
8
3
Tracy, Annika
10
Northwood
45.87
4
6
4
Wilson, Sevanna
12
St Stephens
45.90
2
5
5
Moore, Aaryanna
12
Southern Lee
46.80
2
4
6
Hassan, Sally
12
Green Hope
46.85
7
3
7
Chilton, Abby
11
Davie County
46.95
3
2
8
Gonzalez, Maya
11
Green Hope
46.96
7
1
9
Whitehead-Price, Baile
11
Watauga
47.01
2
10
Kintner, Clara
11
A.C. Reynolds
47.20
1
11
Sprague, Mary Louise
12
Watauga
47.41
1
12
Brose, Hannah
10
Green Hope
47.52
3
13
Brown, Emma
11
Watauga
47.53
1
14
Kaczynski, Meghann
12
Green Hope
48.05
3
15
Neel, Kalyanne
11
A.C. Reynolds
48.16
3
16
Soorus, Chloe
9
North Lincoln
48.51
3
17
Mcallister, Andrea
10
North Lincoln
49.00
2
18
Yekeson, Jante
9
Green Hope
49.96
8
19
Draper, Sally
11
Northwood
50.76
5
20
Turner, Payton
10
North Lincoln
51.14
4
21
Bradshaw, Mia
10
A.C. Reynolds
51.38
4
22
Kinnaman, Miranda
9
Watauga
51.83
7
23
Zorn, Caitlin
11
A.C. Reynolds
52.13
4
24
Blakely, Shay
12
West Stokes
52.21
3
25
Hennessey, Ella
9
Northwood
53.02
6
26
Shaw, Alana
9
North Stokes
54.53
6
27
Demary, Ireyona
11
North Lincoln
54.79
5
28
Gonzalez, Shaela
9
A.C. Reynolds
54.91
7
29
Bassett, Julia
11
Ashe County
55.20
5
30
Brooks, Bentley
9
Northwood
55.21
6
31
Lee, Jasmine
9
Southern Lee
55.72
5
32
Kilgore, Ava
10
Davie County
56.19
5
33
Stevens, Lydia
9
North Stokes
56.97
6
34
Terry, Lillian
10
Patrick County
58.65
8
35
Johns, Chloe
9
Patrick County
59.41
7
36
Evans, Natalie
10
Patrick County
1:01.99
6
Tritt, DeeAnna
9
Davie County
DNS
8
Duke, Erin
12
West Stokes
DNS
2
Gonzalez, Jennifer
9
Davie County
DNS
7
Russell, Keli
9
East Wilkes
DNS
8
Wisley, Nyallah
9
Davie County
DNS
8
Dickerhoof, Hannah
9
Southern Lee
DNS
4
Fairchild, Gracie
11
Ashe County
DNS
6
Boyles, Alesia
10
West Stokes
DNS
5
Loyzelle, Taegan
11
West Davidson
DNS
4
Kranz, Allson
10
East Wilkes
DNS
8
Womens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brintle, Katie
11
Millennium Chart
1:24.09
1
10
2
Rigsbee, Liv
10
Northwood
1:34.32
1
8
3
Mcallister, Andrea
10
North Lincoln
1:34.41
1
6
4
McKay, Audrey
11
A.C. Reynolds
1:35.66
1
5
5
Blevins, Alexis
10
Ashe County
1:36.00
1
4
6
Jordan, Paige
10
A.C. Reynolds
1:39.17
1
3
7
Shaw, Alana
9
North Stokes
1:41.03
1
2
8
McGee, Laila
11
West Stokes
1:44.07
1
1
9
Ryan, Lyric
12
East Wilkes
1:51.13
1
10
Call, Harley
12
East Wilkes
2:13.60
1
11
Martin, Haley
10
East Wilkes
2:14.76
1
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Penaganti, Meg
12
Green Hope
3:22.23
1
10
2
Duke, Erin
12
West Stokes
3:24.39
1
8
3
Henes, Jordan
11
Green Hope
3:29.06
1
6
4
Fink, Shelby
11
North Lincoln
3:31.02
1
5
5
Rooney, Shay
11
North Lincoln
3:31.12
1
4
6
McDaniel, Reagan
9
Green Hope
3:33.76
2
3
7
Schell, Zoe
11
Ashe County
3:34.83
1
2
8
Eller, Malorie
11
Ashe County
3:41.71
1
1
9
Randolph, Olivia
11
Ashe County
3:43.62
1
10
Parnell, Grace
10
North Lincoln
3:51.12
1
11
Davin, Anne
11
North Lincoln
3:58.09
1
12
Rothrock, Lydia
-
Watauga
4:03.56
2
13
Castro, Cara
9
North Lincoln
4:04.15
1
14
Williams, Kathryn
11
A.C. Reynolds
4:04.57
1
15
Hollis, Alexandra
11
Watauga
4:06.21
2
16
Dyer, Carlton
9
Watauga
4:09.04
2
17
Shields, Desiree
10
West Stokes
4:10.56
2
18
Mabe, Vanessa
9
Patrick County
4:14.02
2
19
Orr, Campbell
9
West Stokes
4:20.11
2
20
Kirkland, Molly
10
Watauga
4:34.10
2
21
Boger, Holly
9
West Stokes
4:39.83
2
22
Griffin, Trinity
9
Watauga
4:40.13
2
23
Blankley, Morgan
11
East Wilkes
5:02.81
2
24
Rhodes, Elizabeth
11
East Wilkes
5:15.87
2
Church, Hailey
10
Watauga
DNF
2
Ryan, Lyric
12
East Wilkes
DNS
2
Jackson, Hunter
12
West Stokes
DNF
1
Womens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Duke, Erin
12
West Stokes
5:42.04
1
10
2
Hemric, Abigail
11
North Stokes
5:42.82
1
8
3
Cronk, Mahaley
11
Ashe County
5:45.66
1
6
4
Rooney, Shay
11
North Lincoln
5:58.46
1
5
5
Overby, Rachel
10
North Stokes
6:00.75
1
4
6
Naisang, Jett
11
A.C. Reynolds
6:01.26
1
3
7
Foppiano, Katie
9
Green Hope
6:08.71
1
2
8
Broman-Fulks, Isabelle
10
Watauga
6:09.49
2
1
9
Miller, Lena
11
Watauga
6:10.96
2
10
Armstrong, Delaney
10
Green Hope
6:12.36
1
11
Shoop, Mary Elizabeth
9
A.C. Reynolds
6:13.57
1
12
Trejo, Nancy
11
St Stephens
6:16.46
1
13
Ramirez, Hilary
9
St Stephens
6:17.79
1
14
Parnell, Ava
10
North Lincoln
6:22.83
2
15
Sims, Lauren
9
Green Hope
6:23.55
1
16
Broom, Laci
10
West Davidson
6:25.16
1
17
Coffey, Daisy
10
Watauga
6:25.45
1
18
Davin, Anne
11
North Lincoln
6:25.51
1
19
Jackson, Hunter
12
West Stokes
6:39.60
1
20
Allara, Addie
9
Green Hope
6:43.54
2
21
Stevens, Lydia
9
North Stokes
6:48.48
2
22
Hills, Lucie
9
A.C. Reynolds
6:58.23
2
23
Mabe, Vanessa
9
Patrick County
6:59.03
2
24
Shields, Desiree
10
West Stokes
6:59.85
2
25
Coldiron, Maura
10
Ashe County
7:00.63
2
26
Marze, Kyla
11
Watauga
7:03.65
2
27
Norland, Caroline
11
Green Hope
7:04.48
2
28
Makdad, Abby
10
Watauga
7:16.65
2
29
McGee, Sylvia
10
West Stokes
7:22.51
2
30
Nash, Jessica
12
Northwood
7:30.59
2
31
Soe, Ywar
10
Northwood
7:44.48
2
32
Thomas, Heather
11
Ashe County
8:22.67
2
Womens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murrell, Caroline
9
Northwood
11:47.78
1
10
2
Hemric, Abigail
11
North Stokes
11:51.87
1
8
3
Yell, Caroline
9
Northwood
12:17.32
1
6
4
Overby, Rachel
10
North Stokes
13:13.85
1
5
5
Naisang, Jett
11
A.C. Reynolds
13:29.01
1
4
6
Shoop, Mary Elizabeth
9
A.C. Reynolds
14:35.98
1
3
7
Trunnell, Elsa
11
Northwood
14:42.51
1
2
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tracy, Annika
10
Northwood
9.12
nwi
1
10
2
Brown, Emma
11
Watauga
9.50
nwi
1
8
3
Howell, Melena
11
Ashe County
10.21
nwi
1
6
4
Jo Jo, Kessinger
12
A.C. Reynolds
10.54
nwi
1
5
5
Potter, Bella
12
Ashe County
10.57
nwi
1
4
6
Zimmerman, Olivia
9
Northwood
10.58
nwi
1
3
7
Kaczynski, Meghann
12
Green Hope
10.74
nwi
1
2
8
Dollar, Ashley
10
Ashe County
10.86
nwi
2
1
9
Madduluri, Rohitha
12
Green Hope
10.89
nwi
1
10
Wilson, Natalie
12
West Davidson
11.24
nwi
2
11
Kilgore, Ava
10
Davie County
11.70
nwi
2
12
Perez, Jasmin
9
Davie County
13.69
nwi
2
Loyzelle, Taegan
11
West Davidson
DNS
nwi
2
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kintner, Copeland,
Zorn, McKay
A.C. Reynolds
1:55.63
1
10
2
Gifford, Brose,
Yekeson, Kaczynsk
Green Hope
1:58.70
1
8
3
Turner, Soorus,
Somers, Mayner
North Lincoln
2:01.75
1
6
4
McKay, Mitchem,
Hunter, Rominger
Watauga
2:05.95
1
5
Chilton, Hilliard,
Warner, Patterso
Davie County
DNS
1
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brose, Gifford,
Hassan, Rico
Green Hope
4:34.18
1
10
2
Blevins, Eller,
Cronk, Randolph
Ashe County
4:44.35
1
8
3
Rooney, Fink,
Mcallist, Parnell
North Lincoln
4:49.43
1
6
4
Hunter, Rominger,
McKay, Mitchem
Watauga
4:58.84
1
5
Jordan, Bradshaw,
McKay, Zorn
A.C. Reynolds
DNF
1
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Armstron, McDaniel,
Foppiano, Hassan
Green Hope
11:14.60
1
10
2
Cronk, Eller,
Randolph, Schell
Ashe County
11:44.01
1
8
3
Elizabet, Hills,
Williams, Naisang
A.C. Reynolds
11:52.87
1
6
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cartner, Erin
12
Davie County
35-01.50
(508.00m)
2
10
2
Stanberry, Josie
11
North Stokes
31-04.50
(508.00m)
1
8
3
Furr, Madelyn
12
Watauga
29-09.50
(508.00m)
2
6
4
Wilson, Rihonna
10
Davie County
29-00.00
(508.00m)
2
5
5
Hernandez, Molly
12
Patrick County
27-03.50
(508.00m)
1
4
6
Tierney, Pamela
11
West Davidson
26-00.00
(508.00m)
2
3
7
Fuller, Emily
12
Watauga
25-03.75
(508.00m)
2
2
8
Brooks, Sebrina
10
Ashe County
24-03.00
(508.00m)
2
1
9
Hamilton, Laysie
10
Southern Lee
24-00.00
(508.00m)
2
10
Forgrave, Annie
11
Green Hope
23-03.25
(508.00m)
1
11
Jones, Breanna
12
Watauga
22-03.00
(508.00m)
1
12
Willis, Jenna
10
West Davidson
21-10.75
(508.00m)
2
13
Hutchens, Byrdie
11
East Wilkes
19-09.75
(508.00m)
1
14
Goodman, Chloe
10
Ashe County
19-01.25
(508.00m)
2
15
Moreno, Emily
11
Davie County
18-03.75
(508.00m)
1
16
Bhatewara, Khyati
9
Green Hope
18-00.25
(508.00m)
2
17
Whitt, Madeline Breck
9
Davie County
17-11.00
(508.00m)
1
18
Cross, Miranda
9
North Stokes
16-11.00
(508.00m)
1
19
Hope, Rose
9
Northwood
16-06.00
(508.00m)
1
20
Eubanks, Eliana
11
Green Hope
15-08.00
(508.00m)
1
21
Kulkarni, Radhika
9
Green Hope
15-07.50
(508.00m)
1
22
Russell, Mollie
11
Davie County
15-02.00
(508.00m)
2
Carter, Kim
11
A.C. Reynolds
DNS
(--)
1
Correa, Olivia
12
North Lincoln
DNS
(--)
1
Hamilton, Leeyah
11
Southern Lee
DNS
(--)
2
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dreikosen, Aubry
12
Green Hope
5-02.00
(508.00m)
1
10
2
Potter, Bella
12
Ashe County
5-00.00
(508.00m)
1
8
3
McGee, Laila
11
West Stokes
4-10.00
(508.00m)
1
6
4
Mallare, Ashley
11
Green Hope
4-08.00
(508.00m)
1
4.5
4
Wynns, Zoe
10
Green Hope
4-08.00
(508.00m)
1
4.5
6
Soorus, Chloe
9
North Lincoln
4-06.00
(508.00m)
1
2.5
6
Grant, Holly
12
Ashe County
4-06.00
(508.00m)
1
2.5
8
Hilliard, Taylor
10
Davie County
4-04.00
(508.00m)
1
1
Bradshaw, Mia
10
A.C. Reynolds
NH
(--)
1
Kilgore, Ava
10
Davie County
NH
(--)
1
Perez, Jasmin
9
Davie County
NH
(--)
1
Loyzelle, Taegan
11
West Davidson
DNS
(--)
1
Correa, Olivia
12
North Lincoln
DNS
(--)
1
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Sophia
12
Northwood
9-00.00
(508.00m)
1
10
2
Gifford, Kayla
10
Green Hope
8-06.00
(508.00m)
1
8
3
Shockley, Maddie
9
Green Hope
8-00.00
(508.00m)
1
6
4
Uzun, Polyna
10
Green Hope
8-00.00
(508.00m)
1
5
5
Bone, Katherine
12
Green Hope
8-00.00
(508.00m)
1
4
6
Howell, Melena
11
Ashe County
8-00.00
(508.00m)
1
3
7
Watson, Grace
12
Watauga
7-06.00
(508.00m)
1
2
8
Nelsen, Ella
10
Watauga
7-06.00
(508.00m)
1
1
11
Patterson, Emma
11
Davie County
7-00.00
(508.00m)
1
9
Shaw, Lauren
12
Watauga
7-00.00
(508.00m)
1
9
Warner, Elizabeth
12
Davie County
7-00.00
(508.00m)
1
Lundberg, Gabrielle
10
Green Hope
NH
(--)
1
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Schalk, Marissa
12
St Stephens
15-05.75
(508.00m)
nwi
2
10
2
Potter, Bella
12
Ashe County
14-09.50
(508.00m)
nwi
1
8
3
Correa, Olivia
12
North Lincoln
13-08.25
(508.00m)
nwi
2
6
4
Smith, Julionna
9
A.C. Reynolds
13-08.00
(508.00m)
nwi
2
5
5
Brown, Emma
11
Watauga
13-05.50
(508.00m)
nwi
2
4
6
Jo Jo, Kessinger
12
A.C. Reynolds
13-05.25
(508.00m)
nwi
1
3
7
Copeland, Essence
9
A.C. Reynolds
12-05.25
(508.00m)
nwi
2
2
8
Frick, Trinity
9
Northwood
12-04.50
(508.00m)
nwi
2
1
9
Grant, Holly
12
Ashe County
11-09.25
(508.00m)
nwi
1
10
Wallis, Aubrey
11
East Wilkes
11-07.75
(508.00m)
nwi
1
11
Salant, Veronica
9
Green Hope
11-06.75
(508.00m)
nwi
1
11
Smithey, Aubrianna
12
East Wilkes
11-06.75
(508.00m)
nwi
1
13
Kulkarni, Radhika
9
Green Hope
10-07.75
(508.00m)
nwi
1
14
Rangaraju, Trisha
9
Green Hope
10-04.00
(508.00m)
nwi
1
15
Kilgore, Ava
10
Davie County
10-01.25
(508.00m)
nwi
2
16
Enoch, Nadia
9
Green Hope
7-09.75
(508.00m)
nwi
1
Whitt, Madeline Breck
9
Davie County
DNS
(--)
nwi
2
Moore, Aaryanna
12
Southern Lee
DNS
(--)
nwi
2
Soorus, Chloe
9
North Lincoln
DNS
(--)
nwi
2
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Schalk, Marissa
12
St Stephens
33-11.50
(508.00m)
nwi
1
10
2
Correa, Olivia
12
North Lincoln
33-05.25
(508.00m)
nwi
1
8
3
Jo Jo, Kessinger
12
A.C. Reynolds
29-06.50
(508.00m)
nwi
1
6
4
Turner, Payton
10
North Lincoln
29-02.75
(508.00m)
nwi
1
5
5
Copeland, Essence
9
A.C. Reynolds
27-08.75
(508.00m)
nwi
1
4
6
Castro, Cara
9
North Lincoln
27-06.25
(508.00m)
nwi
1
3
7
Grant, Holly
12
Ashe County
27-00.00
(508.00m)
nwi
1
2
Hilliard, Taylor
10
Davie County
DNS
(--)
nwi
1
Perez, Jasmin
9
Davie County
DNS
(--)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Varsity - Men
1
Southern Lee
(118)
2
A.C. Reynolds
(95.5)
3
Ashe County
(66)
4
North Lincoln
(59.5)
5
Davie County
(53)
5
Green Hope
(53)
7
West Stokes
(48)
8
St Stephens
(19)
9
Watauga
(14)
10
East Wilkes
(13)
11
Patrick County
(9)
12
West Davidson
(7)
13
Northwood
(6)
Varsity - Women
1
Green Hope
(101)
2
Ashe County
(70.5)
3
North Lincoln
(69.5)
4
A.C. Reynolds
(69)
5
Northwood
(56)
6
North Stokes
(35)
6
Watauga
(35)
8
St Stephens
(33)
9
West Stokes
(25)
10
Davie County
(20)
10
Millennium Charter Academy
(20)
12
Southern Lee
(7)
13
Patrick County
(4)
14
West Davidson
(3)
Hashtags
None
0 shares:
HOT Chocolate
,
JDL Fast Track
,
JDL Admin
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for HOT Chocolate
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2021
1
37
1
2019
1
47
1
2018
1
54
1
2016
1
51
1
2015
1
51
1
2014
1
67
2
Show 3 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!